Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Wybory nowych władz SLD w Krakowie - 2 grudnia 2017 roku

dodano 2017-12-04 08:46 w kategorii: Informacje

W sobotę 2 grudnia 2017 roku w Krakowie odbył się zjazd Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który dokonał wyboru nowych władz SLD w Krakowie w związku z likwidacją struktur SLD w Krakowie jaka miała miejsce 7 października 2017 roku na podstawie uchwały Małopolskiej Rady Wojewódzkiej SLD, podtrzymanej uchwałą Zarządu Krajowego SLD.

Nową Przewodniczącą SLD w Krakowie została Joanna Lipińska – Piekarska, Sekretarzem Sławomir Brodziński, dokonano także wyboru Rady Krakowskiej SLD oraz Komisji Rewizyjnej.

Joanna Lipińska – Piekarska nowa Przewodnicząca SLD w Krakowie pracuje na co dzień jako Wiceprzewodnicząca Związków Zawodowych Pracowników Urzędu Miasta Krakowa, pracownikiem Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa, jest aktywną działaczką zwracająca szczególną uwagę na sprawy społeczne, aktywnie angażuje się w sprawy walki o prawa i przywileje kobiet. W swoim wystąpieniu programowym podkreśliła, że jej celem jest jedność wszystkich członków SLD w Krakowie oraz zdecydowane zwiększenie aktywności członków SLD w mieście Krakowie, co powinno przynieść efekt w postaci wprowadzenia kilku osób z SLD do Rady Miasta Krakowa. Podkreśliła, iż najważniejsze na chwilę obecną dla SLD są sprawy socjalne, szczególnie emerytów i rencistów, jak również z wielkim niepokojem patrzy obecnie na działania PiS w zakresie ograniczenia praw i wolności kobiet.

Sławomir Brodziński nowy Sekretarz SLD w Krakowie, długoletni działacz organizacji lewicowych, były Dyrektor jednego z ośrodków prezydenckich za prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego, Przewodniczący Towarzystwa Kultury Świeckiej w Krakowie, członek Rady Stowarzyszenia „Kuźnica”.

Delegacji na zjazd dokonali także wyboru Rady Krakowskiej SLD oraz Komisji Rewizyjnej. Na chwilę obecną na terenie Krakowa działa 6 kół SLD zrzeszających członków SLD w Krakowie.

Zjazd odbył się w wyniku likwidacji na podstawie uchwały 1/10/2017/MRW Małopolskiej Rady Wojewódzkiej SLD z dnia 7 października 2017 roku struktur krakowskiego SLD, równocześnie uchwałą 2/10/2017/MRW Małopolska Rada Wojewódzka powołała Komisarza, którym została Sekretarz Małopolskiej Rady Wojewódzkiej SLD Małgorzata Potocka w celu utworzenia organizacji SLD w Krakowie, wyznaczając na to czas do końca 2017 roku. W wyniku sprawnego działania Komisarza Małgorzaty Potockiej udało się to znacznie wcześniej, bo już 2 grudnia 2017 roku zostały wybrane nowe władze SLD w Krakowie, wcześniej wybrano władze kół i delegatów na niniejszy zjazd.

Galeria zdjęć ze zjazdu SLD w Krakowie dostępna jest tutaj: https://www.facebook.com/pg/SLDMalopolskie/photos/?tab=album&album_id=518699121830174Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.