Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Podziękowanie za aktywny udział w protestach przeciwko reformie sądownictwa

dodano 2017-07-25 09:44 w kategorii: Informacje

Szanowni Państwo,

W imieniu Zarządu Małopolskiej Rady Wojewódzkiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej pragnę złożyć serdeczne podziękowania wszystkim członkom i sympatykom Sojuszu Lewicy Demokratycznej we wszystkich miastach i powiatach w Małopolsce za aktywny udział we współorganizowaniu i uczestniczeniu w manifestacjach jakie odbyły się w ostatnich dniach w wielu miastach w Małopolsce, przeciwko proponowanym zmianom w reformie sądownictwa, gdzie wielu Naszych członków i sympatyków było tam widocznych.

Pokazaliśmy wspólnie, że Konstytucja współautorstwa licznych lewicowych autorytetów, podpisana przez lewicowego Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego jest najważniejszym aktem prawnym dla większości społeczeństwa i nie ma zgody na jej łamanie i próbę zadeptywania jej jak to próbował zrobić w ostatnich dniach rząd Prawa i Sprawiedliwości. Pamiętajmy jednak, że musimy być czujni, by móc odpowiednio w porę zareagować na dalsze ewentualne próby pozbawiania Nas przysługujących praw oraz zawłaszczanie Państwa.

Dowiedliśmy razem, że Sojusz Lewicy Demokratycznej to dojrzała i poważna formacja polityczna, która mimo tego, iż nie jest w parlamencie potrafi być odpowiedzialna w chwili wielkiej próby dla losów obywateli i nawiązać współpracę z innymi partiami i organizacjami społecznymi.

Szczególne podziękowania kieruję do Wiceprzewodniczącej Rady Krakowskiej SLD Marzeny Biel za aktywną organizację i czynny udział członków SLD z Krakowa w ponad tygodniowych manifestacjach w Krakowie.

 

Ryszard Śmiałek

Przewodniczący Małopolskiej Rady Wojewódzkiej SLDKomentarze

Wydarzenia